Ukraine: Just Business  — підсумки весняного циклу

News-1314 травня 2015 року в Будапешті відбувся завершальний захід весняного циклу Ukraine: Just Business. Проект об’єднав три європейські столиці: Прагу, Варшаву та Будапешт. У кожній з країн до участі запрошувалися представники місцевих ділових кіл та офіційних осіб. Загальною темою стала Україна  — як бізнес- та інвестиційний об’єкт, як країна з проєвропейською орієнтацією і значним економічним потенціалом. Організатори заходу озвучили підсумки циклу форумів під час прес-конференції в ІА Інтерфакс.
Мета форумів  — відновлення втраченої довіри потенційних інвесторів і розвиток торговельно-економічних зв’язків з іноземними партнерами.
«Основний висновок заходу  — наші зарубіжні партнери отримали з першоджерела конкретну чітку інформацію про ситуацію ведення бізнесу в Україні. Тепер вони знають, на що можуть розраховувати з погляду короткострокових, середньострокових і довгострокових перспектив»,  — зазначив президент ТПП України Геннадій Чижиков.
Всі три форуми пройшли успішно і в черговий раз продемонстрували значний інтерес до України з боку європейських ділових кіл. Спікери акцентували увагу на проблемах, які заважають ефективному розвитку України, в т. ч. на недоліках внутрішньої правової та економічної систем, що відлякують багатьох потенційних інвесторів. У Європі хочуть знати про Україну більше, як про потенційного ділового партнера і об’єкт для капіталовкладень. При цьому, практика показала, що набагато більший інтерес і довіру викликає інформація, отримана не з офіційних джерел, а в результаті живого спілкування з людьми, що мають безпосереднє відношення до бізнесу і готових відкрито відповідати на запитання.
Коментарі представників європейських компаній, які не з чуток знають, як вести бізнес або інвестувати в Україну, зіграли важливу роль в загальній оцінці інвестиційної ситуації і перспектив розвитку бізнесу в нашій країні. Один з учасників форуму у Варшаві, керівник українського підрозділу міжнародної корпорації Astellas Pharma і член правління Європейської бізнес-асоціації в Україні Кшиштоф Седлецький зазначив: «Багатьох лякає факт військових дій. Але з досвіду своєї роботи можу стверджувати, що на фінансових показниках нашої компанії він не позначився».Комментарии (0)